Nyhed

04.05.2026

Længere svartider på henvendelser til sekretariatet

I den kommende periode kan man opleve længere svartider på henvendelser end normalt, da vi implementerer nyt ansøgnings- og administrationssystem for vores ansøgere og bevillingsmodtagere.

Vi er i gang med at implementere et nyt ansøgnings- og administrationssystem, som skal gøre det lettere at være ansøger og bevillingsmodtager hos Ole Kirk’s Fond.

Læs mere om den nye ansøgningsportal

I den kommende periode betyder det derfor, at der kan være længere svartider på henvendelser end normalt.

Vi ved, at mange er afhængige af hurtige svar, og vi gør os umage for at hjælpe alle så godt og hurtigt som muligt. Samtidig arbejder vi på at få det nye system godt på plads, så det på sigt kan skabe en bedre og mere sammenhængende oplevelse.

Har du en henvendelse, beder vi dig have lidt ekstra tålmodighed - vi vender tilbage, så snart vi kan.

Tak for forståelsen.